(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-NLR4BPKB');O mnie - Piotr Cwalina

O mnie

HR, Compensation&Benefits (C&B) to moja pasja.

Robię to z sukcesami od 30 lat, zawsze z otwartą głową i silnym nastawieniem na potrzeby klienta, a przede wszystkim szukam drogi do trwałej zmiany na lepsze, niezależnie czy to jest system premiowy, nowe podejście do wynagradzania, transformacja organizacji czy trudny proces zwolnień.

Podejmując współpracę masz gwarancje, że pracujesz
ze mną i korzystasz z całego mojego doświadczenia,
w tym międzynarodowego.

Moje początki

Karierę zacząłem w latach 90tych jako absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Inżynierii Produkcji. Moje zainteresowanie tematem zarzadzania ludźmi, przerodziło się w mój finalny zawód.

Pierwsze 14 lat pracowałem w doradztwie w obszarze wynagrodzeniowym oraz zarządzania zmianą w takich firmach
jak Neumann; PwC; IMB BCS; Hay Group (dzisiaj KF). Tam zdobyłem doświadczenie w dużych restrukturyzacjach, zmianach systemów wynagradzania (wartościowanie stanowisk, siatki płac, zarzadzanie celami, systemy podwyżkowe), budowaniu strategii wynagrodzeniowych, również na międzynarodowych projektach.

Jedną z moich silnych stron jest dobre rozumienie biznesu,
a zarazem potrzeb ludzi. Powodowało to, że duże sukcesy osiągałem w projektowaniu systemów premiowych, jak też przeprowadzaniu organizacji przez zmiany.

Kariera

W 2006 roku dołączam do Grupy Żywiec realizując swój krok zawodowy pracy po stronie biznesu. GŻ to okres potężnych zmian, połączeń, w których brałem aktywny udział. Zwieńczeniem tego był awans do centrali w Amsterdamie i rola Global Field C&B Managera, gdzie odpowiadałem za obszary wynagradzania sprzedaży i produkcji, zarządzanie kosztami osobowymi w ujęciu globalnym. Po kilku latach przeszedłem na rolę HR Managera
dla funkcji komercyjnej w Europie Zachodniej.

W 2015 roku wróciłem do Polski, gdzie odpowiadałem za otwarcie oddziału BPO dla Amerykańskiego banku inwestycyjnego, z potężną dynamiką zatrudnienia (+1200 FTE w jeden rok). Następnie pracowałem jako HRD w firmie transportowej. W roku 2018 powróciłem do konsultingu i byłem Partnerem w firmie doradczej w obszarze strategicznego HR, niejako płynnie postpandemicznie przechodząc do pracy w oparciu o mój brand osobisty.

piotr-cwalina

Ja prywatnie

Prywatnie jestem ojcem trojga dzieci. Nie ukrywam, że element rodziny, zaangażowanego ojcostwa jest dla mnie ważny. To dla rodziny uspokoiłem swoja naturę podróżnika, bo będąc z urodzenia Warszawiakiem, spędziłem aż 13 lat poza nią.

Pracowałem w Kazachstanie, Ukrainie, Węgrzech, Holandii, Gdańsku, w roku 2018 powróciłem do Warszawy. Ta część mojego życia powoduje, że jestem bardzo otwarty na inne kultury, różnorodność, dobrze czuję zachodzące zmiany na świecie, ale też umiem je tłumaczyć na naszą kulturę i rzeczywistość.

A kto mnie zna wie że Piotr = się rower (Holandia odcisnęła piętno); Piotr = grzyby – jestem ich znawcą i smakoszem. Uwielbiam kontakt z naturą, dbam o środowisko i staram się minimalizować wpływ człowieka na nie.

Jestem pozytywną osobą, ekstrawertykiem, kocham przebywać
z ludźmi.

Nie wiesz od czego zacząć?

Skontaktuj się ze mną!

Kontakt

    Formularz kontaktowy